Nedělní program našich žáků byl velmi náročný. Kromě velkého množství absencí čekal výběr náročný souboj s prvním týmem z tabulky.

15. leden nebude pro naše strže pravděpodobně po tomto víkendu asi nejoblíbenější datum. Nejen, že se křížila termínová listina OFL s Českým florbalem, a proto někteří reprezentovali v týmu dorostenců Aligators, ale i nemoci zasáhly do sestavy. Kromě Matouše Horáka a Tomáše Dolejského nezůstal v základní sestavě téměř nikdo.

ŠSK OČOV HODONÍN 13:0 OREL ŠLAPANICE

Velmi náročné utkání s lídrem tabulky mělo jasný průběh. Soupeř našim klukům zamotal hlavy, nechal je běhat po hřišti a trestal nemilosrdně naše chyby. Jakmile se v utkání dostal soupeř do klidné kontroly hry, tak byla vidět kvalita. V polovině utkání byl průběžný výsledek 7:0. Největším postrachem pro naši branku byl hráč s číslem 24, který se v utkání prezentoval čtyřmi brankami a dvěma asistencemi. Siréna konce utkání byla vysvobozením pro Šlapanice, protože se skóre zastavilo na čísle 13:0. Bohužel z několika šancí naši chlapci nebyli schopni skórovat.

OREL DOLNÍ BOJANOVICE 8:1 OREL ŠLAPANICE

Druhé utkání turnaje v Koryčanech přineslo souboj posledního družstva s našimi kluky. Před utkáním se Šlapanice nacházeli na 3. místě v tabulce starších žáků. Nevýhodný počet i rozpoložení hrálo do karet domácímu družstvu. Ti šli v 5. minutě utkání do vedení. Dlouhé minuty se naši chlapci drželi, sváděli souboje a snažili se srovnat, ale závěr třetiny byl opět ve znamení Bojanovic. Odstartovala ji akce s brankou na konci domácí hráčky s číslem 12, kterou následovaly ještě dva její spoluhráči a v půlce utkání tak bylo opět skóre bez vstřelené branky na naší straně. Soupeř se naopak radoval z vedení 4:0. Snaha o půli ze strany hráčů i trenérů zněla jasně. Pokusit se v zápase ještě vstřelit rychlé dvě branky a získat sebevědomí. Naopak Bojanovice by tento moment mohl rozhodit. Dlouho to vypadalo, že se z některé akce prosadí Šlapanice, ale ve 22. minutě udeřil soupeř a bylo po nadějích. Výsledek nakonec zůstal na stavu 8:1, kdy o jedinou branku v utkání i turnaji se postaral Matouš Horák.

Komentář trenéra Jakuba Umláška:
“Věděli jsme, že první zápas proti Hodonínu bude těžký, a to z důvodu jejich početní převahy a i s ohledem na jejich dobré hráče, avšak ani to nás neodradilo od snahy hrát dobrý florbal. Kluci v první třetině hráli velice pěknou a vyrovnanou hru s rozdílem pár branek, které obdrželi od soupeře. Druhou třetinu už bohužel naši kluci nezvládli udržet tempo se soupeřem, a tak jsme si z prvního zápasu odnesli porážku. Věřím, že kdyby bylo našich kluků více, byla by hra vyrovnanější a měli bychom určitě větší šanci.”

FACEBOOK

INSTAGRAM

Kategorie: Články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *