Na začátku léta rozšířil řady našich florbalových trenérů mladý a talentovaný člověk s cílem rozvíjet děti a dávat sportu smysl. Jeho jméno je Jakub Umlášek a Orel mu není cizí. Od malička je členem a odchovancem našeho florbalu. Svoje ambice dokazoval v každém tréninku, utkání a ve věku 12 let se posunul do florbalového klubu Troopers. Aktuálně působí ve stejném klubu s krátkou štací v brněnském Hattricku.

Goodhertz Vulf Compressor Crack

Svoji první zkušenost s trénováním si vyzkoušel na letním příměstském kempu, který Orel každoročně pořádá. Společně s dalšími trenéry vedl děti ve věku elévů. K trénování na kempu přistoupil zodpovědně, s pečlivou přípravou a energií, kterou děti ihned zpozorovali a náležitě mu ji vraceli.

Jméno: Jakub Umlášek
Věk: 16
První florbalové krůčky: v 9 letech
Aktuální škola: Střední škola Brno, Charbulova
Aktivní klub: Troopers
Mateřský oddíl: Orel Šlapanice
Trenérská licence: D

Proč jsi se rozhodl ve svém věku stát trenérem florbalu ?
Tohle je dobrá otázka, na kterou velmi rád odpovím. Hlavním důvodem, proč jsem se stal trenérem je ten, že bych chtěl učit děti lásce ke sportu, pohybu a vychovat z nich kvalitní sportovce a férové lidi. A tím dalším je, že bych chtěl dětem předat to, co jsem se za svých sedm let hraním florbalu naučil.

Jsi dost mladý trenér. Myslíš si, že dokážeš jít dětem příkladem ?
Tak já si osobně myslím, že dětem půjdu určitě dobrým příkladem, protože jsem jim přes svůj útlý věk blíže než ostatní trenéři. Navíc vidí, že i po sedmi letech hraju florbal aktivně a to je podle mě bude do budoucna motivovat hrát a zajímat se o florbal více.

Kladeš si cíle již na začátku své trenérské kariéry ?
Tak určitě mým hlavním cílem je naučit děti správnému postoji ke sportu a hlavně florbalu, a pak časem z dětí vychovávat kvalitní florbalisty.

Jaké byly tvoje dojmy po letním kempu ?
Moje dojmy z letního kempu byly určitě pozitivní, protože jsem měl tu šanci se s dětmi sblížit a hlavně si vyzkoušet metody, které jsem si před letním kempem stanovil. Navíc jsem si ty dny strávené s dětmi náramně užil a už se moc těším na další ročník kempu.

Facebook

Instagram

Kategorie: Články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *