6. ročník letních florbalových kempů pod orlem je za námi a my se ohlídneme zpět, jak vypadal první týden v srpnu.

Píše se 1.8. 2022 a v 7:45 středoevropského času se nalézá velká skupina 40 dětí a florbalových trenérů před Orlovnou ve Šlapanicích. Všude kam oko dohlédne uvidíte jen a jen sportovce. Někdo s batohem, jiný s toolbagem. To však není podstatné a posuňme se k tomu, jaký program měli trenéři pro účastníky připravený. Hlavní náplní byl samozřejmě florbal, ale během celého týdne si mohli děti vyzkoušet fotbal, atletické disciplíny, individuální a týmové pohybové hry, plavání v bazénu a bowling. Každý den bylo vidět mnoho spokojených úsměvů, Emocí z výhry nebo prohry a vášeň společně s vůlí odevzdat maximum ve všech soutěžích.

Velkou radost jsme měli též z počasí, které sice den ode dne teplotou stoupalo nahoru, na druhou stranu nám alespoň nepršelo. Všechny hry a soutěže, které byly v harmonogramu jednotlivých skupin se odehrály.

V poledne nesmělo chybět posilnění ve formě obědu, který jsme měli zajištěný v restauraci přímo v budově Orlovny. Každý den jsme měli na výběr ze dvou vhodných jídel. Stravování bylo vydatné, ale zároveň lehké, aby nezatěžovalo organismus dětí a mohly se po poledním klidu vrátit k pohybovým aktivitám.

Závěr kempu patří jak už je zvykem poděkování, rekapitulaci a především vyhlašování všech soutěží, které během týdne proběhli. Poprvé jsme měli skupinky věkově oddělené a tím pádem i vyhlašování proběhlo stejným způsobem. Děti si z kempu odnesl, diplomy s medailemi. Pro vítěze týmových her čekal velký pohár. Za umístění v individuálních soutěžích dostal vítěz diplom a první tři místa si odnesli speciální pohárky na krk. U starší kategorie proběhla navíc soutěž v rámci přespávání, která se zřejmě uchytila a stane se tradicí.

Rád bych poděkoval všem dětem a jejich rodičům za jejich důvěru. Speciální poděkování ZŠ Šlapanice za poskytnuté prostory, které nám každoročně velmi usnadňují tvorbu programu. Dále také všem sponzorům a partnerům – NSA, Jihomoravskému kraji, Městu Šlapanice a Aligators. Poslední poděkování patří všem trenérům, kteří i přes časovou pracovní tíseň byli schopni pomoci.

Publikoval Lukáš Růžička

facebook

Kategorie: Články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *